Przykładem bardzo dobrego wykorzystania atrakcji, jaką jest video wall było piątkowe wydarzenie odbywające się w warszawskim DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre, na którym pracowaliśmy.

Video wall na warszawskim evencie

Uroczysta kolacja jubileuszowa zorganizowana 5.X.2018 w hotelu DoubleTree by Hilton z okazji 25-lecia istnienia dużej firmy została uświetniona przez trwającą kilka minut wizualno-dźwiękową animację z użyciem zdjęć uczestników wydarzenia. Nasi specjaliści w krótkim czasie wykonali 500 fotografii, tak aby zbudowana specjalnie na tę okazję aplikacja pozwoliła umieścić je na wielkim ekranie. Zaprezentowana wizualizacja wzbudziła podziw i bardzo pozytywne reakcje wszystkich obecnych na sali. Była to niespodzianka, którą pracownicy firmy na pewno zapamiętają na długo, a dzięki niej skojarzenia z tym wyjątkowym wieczorem będą jeszcze lepsze.

Dlaczego warto wybrać ściany video?

Ściany multimedialne stanowią element scenerii eventów, konferencji pracowniczych, szkoleń czy spotkań promocyjnych. Mogą być urządzeniem wspomagającym wystąpienia poprzez wyświetlanie indywidualnej treści na monitorach. Video wall to świetne rozwiązanie eventowe, co potwierdza coraz większa popularność tego typu działań promocyjnych.

W czasie trwania konferencji należy zapoznać uczestników z materiałami wykorzystywanymi przy prezentacji, obrazującymi omawiane zagadnienie. Choć najpopularniejszą metodą na ich pokazanie wciąż pozostaje rzutnik, nie zawsze okazuje się on praktyczny. Samo jego uruchomienie często przysparza problemów (np. sprzęt udostępniony podczas konferencji może okazać się niekompatybilny z naszym urządzeniem). Również sama treść nie zawsze jest widoczna, zwłaszcza gdy nie mamy możliwości ustawienia odpowiedniego oświetlenia lub zasłonięcia okien. W takich przypadkach ściana wideo okazuje się bardzo praktycznym rozwiązaniem – treść, zarówno tekstowa, jak i graficzna będzie wyraźna i czytelna nawet dla osób siedzących na końcu sali.

Atrakcja na eventach

Ściany video mogą być wykorzystywane na eventach w różny sposób, w zależności od naszych oczekiwań. To nie tylko urządzenia służące do wyświetlania treści wspomagających wystąpienia czy prezentacje. Video wall sprawdzą się także jako element promocyjny firmy. Na ścianach multimedialnych mogą pokazywać się zdjęcia pracowników, siedziby firmy i jej logo, co będzie doskonałą formą reklamy. Uczestnicy wydarzenia z łatwością zapamiętają takie przedsiębiorstwo. Ponadto video wall może wyświetlać kolorowe wizualizacje, które wzbogacą scenerię całego eventu.

Video wall – nowoczesne rozwiązania dla organizatorów

Warto zaznaczyć, że samo użytkowanie video wall wpływa na wizerunek firmy organizującej event. Przedstawia się wtedy jako nowoczesna i podążająca za bieżącymi trendami, które są nie tylko funkcjonalne, ale również wizualne. To efektowny środek przekazu, który stanie się najlepszą formą reklamy. Na poszczególnych monitorach można umieścić zdjęcia produktów – w ten sposób stworzymy multimedialny katalog przedstawiający ofertę firmy. Podobnie rzecz ma się w przypadku pracowni architektonicznych, które mogą prezentować swoje projekty bezpośrednio na ekranach widocznych dla wszystkich uczestników eventu.

Ściany multimedialne – dla przedsiębiorców i artystów

Takie rozwiązanie jak video wall może również towarzyszyć wystąpieniom artystycznym. W jaki sposób? Przygotowując performance czy inscenizację, można posiłkować się obrazem wyświetlanym bezpośrednio na monitorach. W ten sposób możemy nie tylko podziwiać artystów na żywo, ale także czerpać dodatkowe bodźce z multimedialnych pokazów. Każdy event może być wzbogacony o dodatkowe atrakcje wizualne, zarówno jeśli mowa o służbowych szkoleniach, konferencjach czy spotkaniach biznesowych, jak i artystycznych eventach, które opierają się na nowoczesnej technologii.

Jak zadbać o wizerunek firmy?

Nie da się ukryć, że lepiej postrzegamy firmy, które są dobrze przygotowane do swojej prezentacji podczas oficjalnych wystąpień czy konferencji. Uczestnicy takich eventów, w tym też potencjalni klienci, zwracają uwagę również na wystrój pomieszczenia, sposób przekazywania wiedzy, ale również zaangażowanie w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Ściana multimedia jest propozycją, stanowiącą oryginalną formę promocji i prezentacji. Takie rozwiązanie powoli zaczyna wypierać klasyczne rzutniki, które niekoniecznie sprawdzają się w większych salach konferencyjnych. Dbając o dobry wizerunek, warto podążać za bieżącymi trendami i wybierać te opcje, które będą atrakcyjne dla słuchaczy.

Skuteczna i efektowna kampania reklamowa

Nie tylko na eventy – video wall to także sposób reklamowania marki. Za pomocą takiego rozwiązania jesteśmy w stanie zaprezentować potencjalnym klientom nasze towary i przeprowadzić skuteczną kampanię marketingową, którą można zarządzać zdalnie. Zaletą ściany multimedialnej jest fakt, że wyświetlany obraz jest wyraźny nawet z dużej odległości.

Please wait...